עדן אוריון

אסטרונומיה, אמנות ודברים מעניינים

אבל נחזור לספר, עלילת הספר מתרכזת ב"אזור" – Zone" לא ברור מה היה שם, נחיתת חיזרים, או אירוע גרעיני, ו פגיעת מטאור. מה שברור שבאזור מתרחשים דברים שהם מעבר לתפיסה האנושית. לא אלא אתכם בעלילת הסרט או הספר, ממליץ מאוד לקרוא ולראות – אלה שתי חוויות מאוד חזקות. 

מי שראה או קרא את הספר, עוסק לרוב בחיפוש "אזור – Zone" משלו, משהו שיראה שקרה שם משהו, לא ברור מה, ולא ברור איך. יש לי כמה חברים שמדי פעם מודיעים לי שמצאו את ה-Zone האמיתי.

זון - מתוך בסרט 

ה-Zone מתוך הסרט

אתגר היה ישוב הקראוונים של משגב, אי שם בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת… היו שם רחובות, כבישים ומגרשים ועליהם הציבו קראוונים. שכנו שם משפחות עולות מחבר העמים – זה היה הגל הגדול – כפתרון זמני עד  שיבנו להם בתי קבע בישובי משגב השונים. גרו שם משפחות, וילדים וגינות קטנות, ומכוניות קטנות, והיו שם חיים. התוכנית המקורית הצליחה ותושבי אתגר מצאו את עצמם בסופו של תהליך גרים בבתי קבע בישובי משגב השונים והשתלבו (רובם) באורח החיים המיוחד לאזור.


אתגר – יום העצמאות 2010

ואז הועמדו הקראוונים למכירה והישוב פורק.

 וכך, כמה שנים אחרי, הישוב נטוש לחלוטין, וביקור בו למי שאינו מכיר, מעלה את השאלות מה ומי היה כאן. – הרגשה מאוד דומה לתחושה בסרט.

 

אתגר – יום העצמאות 2010 

ואז… ראינו שם כמה משפחות שכנראה גרו שם פעם. אחת אין לי כל הסבר למה הגיעו עד למקום הזה שהוא די חור וצריך לדעת איך להגיע אליו, ועשו להן "פיקניק בצד הכביש"  
 
פיקניק בצד הכביש -

 

אתגר – יום העצמאות 2010  – פעקניק בצד הדרך

 

הצילומים מאתמול להמחשה…